ZABAWY WESOŁEJ KOMPANII NA ZAMKU W ŁAŃCUCIE

W dniu 4 czerwca uczniowie klas 1ale, 2ale i 3 ale wraz z nauczycielami: Małgorzatą Szturm-Mendychowską, Tomaszem Dańko oraz Dorotą Fałdą udali się na wycieczkę pociągiem do Zamku w Łańcucie. Po spacerze po pięknym zamkowym parku w Centrum Edukacji i Tradycji im. Jana Potockiego wszyscy wzięli udział w zajęciach pt. "Fruś i Adalo, czyli zabawy wesołej kompanii". Podczas bardzo ciekawej lekcji dowiedzieliśmy się czy w Zamku bawiono się w chowanego, gdzie była piaskownica, czy Sala Balowa to miejsce tylko dla dorosłych. Była to niezwykle ciekawa opowieść o dzieciach, które kiedyś mieszkały łańcuckim Zamku ich grach, zabawach i psotach. Na zakończenie uczniowie mieli okazję pobawić się tak jak Frus i Adalo. Było wiele radości, chociaż nie wszystkie zabawy okazały się takie łatwe, jak się nam wydawało.

Po wizycie w Zamku udaliśmy się na słynne łańcuckie zapiekanki, frytki i spacer w Rynku miasta.

Opublikował(a): Małgorzata Szturm-Mendychowska Data publikacji: 04-06-2024 17:29 Modyfikował(a): Małgorzata Szturm-Mendychowska Data modyfikacji: 04-06-2024 17:29